Szkoła promująca zdrowie - zdrowy styl życia

Spektakl profilaktyczny „Wspomnienia narkomanki”

Czym jest narkomania? Jak się zaczyna? Czy można wyleczyć się z nałogu? Takie ważne pytania zostały przedstawione przez twórców spektaklu „Wspomnienia narkomanki”, który powstał w oparciu o książkę  Barbary Rosiek „Pamiętnik narkomanki”.

19 lutego 2016r uczniowie klas gimnazjalnych obejrzeli ten spektakl z wielką  z uwagą. Przedstawienie zrealizowane w ascetyczny sposób opierało się na monologu bohaterki „Pamiętnika”, który opatrzony został komentarzem, wyjaśnieniem wchodzącego na scenę narratora/mentora. Młodzież z dużym zainteresowaniem i skupieniem obejrzała spektakl, a wykonawcy zostali nagrodzeni brawami. To pouczający spektakl i przestroga przed piekłem uzależnienia od narkotyków.