Dzień Zimy

16 stycznia do naszego przedszkola zawitała Pani Zima wraz ze swoimi przyjaciółmi Sopelkiem i Śnieżynką.

Dzieci przywitały ją z wielką radością mając nadzieję, że wraz z Panią Zimą przyjdzie prawdziwa zima i nastanie czas białego szaleństwa na śniegu. Pani Zima wraz ze swoimi towarzyszami przygotowała dla dzieci wiele atrakcji; opowiedziała nam o Antarktydzie, gdzie zawsze jest biało i zimno, pokazała nam również co się dzieje z wodą gdy nastaje mróz. Przedszkolaki były bardzo zadowolone mogąc dotknąć prawdziwego lodu i obserwować co dzieje się z nim pod wpływem ciepła. Zima przypomniała nam również, że te wszystkie piękne obrazy, mrozem malowane na naszych szybach, to też jej zasługa i zaprezentowała nam swój talent malarski na żywo. Tego dnia nie zabrakło też wspólnego śpiewu i zabawy, a prawdziwą frajdą było łapanie sztucznego śniegu, którym Pani Zima posypała całą salę. Na naszej uroczystości gościliśmy nauczycieli Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Winnicy, którzy już po raz kolejny przybyli do Kielc i odbywają staż w ramach współpracy władz naszego miasta i miasta Winnicy na Ukrainie.