Gimnastyka korekcyjna

Jednym z ważnych elementów wpływających na prawidłowy i harmonijny rozwój dziecka jest prawidłowa postawa ciała.

Mając to na uwadze dzięki funduszom pozyskanym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Osi 8. Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Poddziałania 8.3.6 Wzrost jakości edukacji ogólnej – ZIT – Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej, wszystkie dzieci, które wymagają korygowania postawy, mają zapewnione bezpłatne zajęcia z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Podczas zajęć dzieci podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę. Zajęcia prowadzone są w formie kreatywnych zabaw ruchowych oraz ćwiczeń z wykorzystaniem odpowiednich przyborów i przyrządów. Forma i poziom ćwiczeń dostosowywany jest do indywidualnych możliwości dzieci.