Warsztaty z dubbingu w BWA

16.06.2015r. uczniowie klasy 3b wzięli udział w warsztatach z dubbingu. Na początku mieli okazję zobaczyć węgierską animację „Miasto kotów” – film z 1986 r, który od razu stał się legendą i do dziś uważany jest za najlepszy film rysunkowy nad Dunajem.

Po projekcji uczniowie odbyli krótki kurs języka węgierskiego, którym posługuje się co najmniej 14 mln osób. Najciekawszą częścią wizyty w BWA były zajęcia z dubbingu. Po krótkiej instrukcji i kilku cennych uwagach na temat zawodu dubbingowca, chętni uczniowie spróbowali swoich sił w podkładaniu głosu do wybranych scen z filmu. Najlepsi otrzymali nagrody. Była to fajna zabawa. Warsztatom przyglądała się reporterka Radia Kielce (notabene absolwentka naszego Gimnazjum – p. Katarzyna Babicz), która przeprowadziła wywiad z naszymi uczniami.

http://www.radio.kielce.pl - filmy krótkometrażowe i warsztaty w BWA, warsztaty z dubbingu