Szkoła promująca zdrowie - bezpieczeństwo

Projekt "Bezpieczny lód" z udziałem kl. 1 B

Dn. 7.12.2015 r. klasa I B wzięła udział w akcji edukacyjnej dla dzieci pod hasłem ,,Bezpieczny lód”, która odbyła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Organizatorem programu  było Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Targi Kielce. Obejrzeliśmy występ taneczno-akrobatyczny. Wzięliśmy udział w prelekcji z  prezentacją multimedialną ,,Bezpieczny lód”. Mieliśmy również możliwość  spotkania się z piłkarzami ręcznymi Klubu Sportowego VIVE Tauron Kielce. Sportowcy zwrócili uwagę, że nadchodzi zima i trzeba szczególnie uważać, aby nawet zwykły spacer nie skończył się kontuzją. W krótkiej rozmowie opowiadali o początkach swojej kariery. Na pamiątkę zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie .Zapoznaliśmy się ze sprzętem do ratowania ludzi. Otrzymaliśmy opaski odblaskowe. Na pewno będziemy przestrzegać zasad bezpiecznego wypoczynku. Dla dzieci była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.