Szkoła promująca zdrowie - bezpieczeństwo

Dzień Bezpiecznego Internetu

Cyberprzestępczość to nie fantastyka naukowa, ale realne zagrożenie. Podobnie jak oszustwa internetowe, kradzież tożsamości i uzależnienie od sieci. Tym zagadnieniom poświęcone były zajęcia, w których wzięli udział uczniowie z klas I i II naszego gimnazjum.

V Świętokrzyski Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Lepszy Internet zależy od Ciebie! Szanuj prawo autorskie i chroń dane osobowe w sieci” zorganizował dla uczniów kieleckich szkół Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. W zajęciach, które odbyły się 8 lutego, wzięło udział 16 uczniów naszego gimnazjum wspólnie z pedagog Anną Lesiak-Nowak.
Program zajęć obejmował m.in. rady prawnika i policjanta jak się bronić przed cyberprzestępczością oraz zagrożenia związane z uzależnieniem od internetu.