Informacje o konkursach

Konkurs Poetycki „O Złoty Laur św. Jana Pawła II”

W sobotę, 22 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Porzeczu (gmina Miedziana Góra) odbył się Konkurs Poetycki „O Złoty Laur św. Jana Pawła II”. Konkurs odbywał się we wspomnienie liturgiczne św.  Jana Pawła II, a jest wyrazem wdzięczności Bogu za pontyfikat Papieża Polaka oraz w roku 1050-lecia Chrztu Polski.

W konkursie wzięło udział prawie 120 uczestników w dwóch kategoriach: recytacja i twórczość własna. W każdej kategorii były trzy grupy wiekowe: klasy 1-3 szkoły podstawowej; klasy 4-6 szkoły podstawowej; klasy 1-3 gimnazjum.

Oczywiście nasza Szkoła także była reprezentowana. W kategorii twórczości własnej: Gabriela Winiarska (klasa Ib) i Julia Skrzeczowska (klasa 3b), która zajęła 3 miejsce. Natomiast w recytacji Klaudia Jakubowska (klasa 2b).

Patronat nad konkursem objęli i pozdrowienia do uczestników przesłali: Prezydent RP - Andrzej Duda, Premier RP - Beata Szydło, Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty - Kazimierz Mądzik, Starosta Kielecki - Michał Godowski, Wójt Gminy Miedziana Góra - Zdzisław Wrzałka, Proboszcz Parafii Chełmce - Ks. Kan. Stanisław Malec, Dyrektor SP w Porzeczu - Marek Woś.