Informacje o konkursach

Konkurs APOSTOŁA

Liczna reprezentacja naszej Szkoły - zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum - wzięła udział w XIX edycji Konkursu Apostoła. Konkurs łączy w sobie takie wartości jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, integracja. Odbywa się w 4 etapach, a jego zakres wiedzy obejmuje wybrane księgi Pisma Świętego, żywot św. Wincentego Pallottiego oraz fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego (Youcat).

II etap odbył się 2 czerwca, gdzie odwiedził nas ks. Marcin Krzysztoszek SAC, który go przeprowadził. Natomiast 11 czerwca pod opieką ks. Rafała Machłajewskiego SAC pojechaliśmy na III etap, finał i rozgrywki sportowe (łącznie 25 osób).

Na ostatnim etapie całorocznej rywalizacji młodzież wzięła udział w rywalizacji, m.in.: w piłce nożnej, siatkówce, biegach na 1000 m, konkursie plastycznym i innych. Ważnym punktem dnia była wspólnotowa Eucharystia pod przewodnictwem ks. Wojciecha Świderskiego SAC, sekretarza ds. apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Podczas Liturgii do posługi lektorów w rodzimych parafiach zostało wprowadzonych 18 ministrantów. Otrzymali oni księgę Pisma Świętego oraz krzyż lektorski.

Finał zakończył się wręczeniem nagród, pucharów i medali. Przywieźliśmy puchar za I miejsce w piłce nożnej na poziomie szkoły podstawowej (Filip Gaweł, Jakub Grzybowski,  Piotr Jaszcza, Jan Podedworny, Tomasz Sadowski, Piotr Waldon) oraz medal za II miejsca w biegu na 100 m. (Artur Ciesielski-gimnazjum).

Kolejne emocje związane z XX już edycją konkursu APOSTOŁA w kolejnym roku szkolnym - mamy nadzieję na jeszcze większe sukcesy.