Z życia klas III

Śladami bobaterów "Kamieni na szaniec"

W dniu 28 października 2015 roku klasa 3a wybrała się na wycieczkę do Warszawyzwiązaną z II wojną światową oraz lekturą ,,Kamienie na Szaniec". W stolicy uczniowie zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, byli na dawnym terenie getta warszawskiego oraz oddali hołd wszystkim tym, których upamiętnia Grób Nieznanego Żołnierza.

Uczniowie zapalili znicze przy Pomniku Powstania Warszawskiego, zobaczyku jak wyglądało dawne więzienie Pawiak i byli na miejscu akcji pod Arsenałem. Końcowym punktem wycieczki był cmentarz na Powązkach. Odwiedziliśmy (w związku ze zbiżającym sie 1 listopada) groby Zośki, Rudego, Alka, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, kwatery powstańcze i miejsce pochówku dowódców Armii Krajowej. Zapaliliśmy też znicze na grobie twórcy ,,Lokomotywy" - Juliana Tuwima. Wyjazd był bardzo udany, każdy uczeń wzbogacił swoją wiedzę wieloma ciekawostkami związanymi z II wojną światową i obejrzał Warszawę z trochę innego punktu widzenia.