Klasowe Mikołajki

6 grudnia z okazji Mikołajek klasy drugie zamiast prezentów zorganizowały sobie mikołajkowe wyjście edukacyjne. W pierwszej kolejności uczniowie udali się do Muzeum Historii Kielc, gdzie dowiedzieli się kiedy powstały Kielce, jak wyglądało nasze miasto na przestrzeni wieków, jak się rozrastało, jaki rozwijał się przemysł, co znaczy skrót „SHL” I wiele innych ciekawostek na temat stolicy naszego województwa.

Następnie w Multikinie gimnazjaliści obejrzeli jeden z nowszych filmów fantastycznonaukowych „Doktor Strange” - filmową adaptację popularnego komiksu, gdzie główny bohater walczy z siłami ciemności, aby ocalić świat. Przy okazji było też spotkanie z prawdziwym Mikołajem, były wierszyki i cukierki ;)
Wyjście zaliczamy do udanych. I już teraz pracujemy nad zachowaniem, by w przyszłym roku Mikołaj również o nas pamiętał.