Projekt UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA,

Nasza szkoła wzięła udział w światowym projekcie UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, której ambasadorem jest Majka Jeżowska.
Celem projektu jest:
 kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

 pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

 zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.

W ramach akcji uczniowie przygotowywali szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Uczniowie sami wybrali kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określili jej kolor skóry, strój, wiek, a także nadali imię, które umieścili w „akcie urodzenia”.

W czwartek 23 lutego laleczki zostały w szkole zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanego pokazu. Każdy z zaproszonych gości mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli.
Na apel UNICEFu odpowiedzieli również uczniowie klas drugich naszego gimnazjum i przygotowali na aukcję niepowtarzalne laleczki. Podczas aukcji każda cieszyła się niezwykłym powodzeniem. W kl 2a laleczki wykonały dziewczynki: Julia Pągowska i Gabrysia Asante, z klasy 2b największy wkład w zrobienie klasowe lalki miały Justyna Stępień i Klaudia Jakubowska. Klasy wzięły udział w licytacji.

Autorom laleczek gratulujemy pomysłów, a darczyńcom dziękujemy za ich szczodrość!