Z życia klas I

Uroczyste ślubowanie klas I

23 września 2016 roku klasy I a i I b naszego gimnazjum , zgodnie z tradycją, uczestniczyły w uroczystym ślubowaniu. Najpierw, pod kierunkiem Pana Romana Bajora- przewodnika PTTK, wraz z wychowawczyniami uczniowie przemierzyli pieszo szlak prowadzący na Brusznię. Tam, pod powstańczym krzyżem, ślubowali na Sztandar Szkoły( w asyście Pocztu Sztandarowego) strzec honoru szkoły, godnie postępować , szanować wartości moralne i narodowe.

Po ślubowaniu wszyscy pieszo udali się na Karczówkę, skąd podziwiali panoramę miasta. Dzięki Panu Bajorowi uczniowie poznali historię klasztoru, a wraz z ks. Józefem obejrzeli wystawę misyjnych pamiątek. Potem już tylko przyjemności i zabawa- quiz sprawdzający znajomość szkoły i nauczycieli, krótkie sportowe zawody ( m.in. w rzucaniu do celu) oraz pieczenie kiełbasek na ognisku. Wszyscy uczniowie bawili się dobrze, w zgranym zespole, a pogoda dopisała , jako że wszyscy zasłużyli na słońce.