Z życia klas I

W Energetycznym Centrum Nauki

Wprawdzie oceny już wystawione, jednak rok szkolny się jeszcze nie skończył. By umilić czas oczekiwania na wakacje we wtorek klasy pierwsze naszego gimnazjum wraz z opiekunkami udały się do Kieleckiego Parku Technologicznego, a ściślej mówiąc do Energetycznego Centrum Nauki.

Wzięli tam udział w warsztatach nt magnetyzmu, dowiedzieli się, dlaczego niektóre przedmioty przyciągają się do siebie, a inne nie. Odbyli też wizytę w Kinie 3D, gdzie obejrzeli krótki film nt energii odnawialnej. Na koniec uczniowie przeszli do Laboratorium Generator Mocy, gdzie samodzielnie mogli przeprowadzać niecodzienne doświadczenia.
Po warsztatach klasy przeszły do pobliskiego Energetycznego Ogrodu Doświadczeń, gdzie do woli mogli korzystać z urządzeń przeznaczonych do naukowej zabawy.
Ale to nie wszystkie atrakcje tego dnia. By osłodzić sobie życie i schłodzić podgrzaną atmosferę wszyscy zgodnie skusili się na pysznego lodzika. Po krótkim odpoczynku klasy udały się pieszo Aleją Sław w stronę Kadzielni – rezerwatu przyrody, gdzie podsumowali wiadomości nt skał i procesów krasowych:)

To była udana wycieczka!