Z życia klas I

Nagroda dla uczniów kl I za działania w Zielonym Patroolu

30.05. 2016 – w słoneczny poniedziałek troje naszych gimnazjalistów – jedni z najbardziej zaangażowanych w działalność naszego szkolnego Zielonego Patrolu wraz z opiekunem udało się na wycieczkę do Bałtowa. Najpierw uczniowie wraz z przewodnikiem przeszli ścieżką prowadzącą przez park, gdzie znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie naturalnej wielkości.

To prawdopodobnie najdokładniejsze rekonstrukcje na świecie. Następnie amerykańskim SchoolBus-em grupa zwiedziła Zwierzyniec Górny tzw safari, które zamieszkują liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów, m.in. lamy, muflony, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne, alpaki, bydło szkockie, dziki, owce kameruńskie, owce arui, antylopy nilgau, strusie afrykańskie, jelenie europejskie, jelenie angielskie i inne. Przyszedł też czas na Prehistoryczne Oceanarium. To miejsce, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Można tu zobaczyć prehistoryczne okazy pływające w ich naturalnej wielkości, które na każdym zrobią wrażenie. Była także lekcja edukacyjna o skamieniołościach i praprzodkach człowieka. Na zakończenie wszyscy uczestnicy posilili się przygotowanym na miejscu obiadem. Wszystko złożyło się na atrakcyjną wycieczkę, którą zorganizował i ufundował Urząd Miasta Kielce.
Zachęcamy wszystkich do pracy w ramach naszego szkolnego Zielonego Patrolu. Podobne imprezy dla najbardziej zaangażowanych organizowane są co roku.