Z życia klas I

„Moje miasto bez elektrośmieci”

„Moje miasto bez elektrośmieci to program adresowany m.in. do szkół oraz społeczności lokalnych. Jego celem jest kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów i wszystkich mieszkańców miasta. Szkoły przystąpiwszy do programu, korzystają z Funduszu Oświatowego, który przeznaczony jest na zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych.

Warto podkreślić, że celem programu „Moje miasto bez elektrośmieci” jest nagradzanie prawidłowych postaw uczniów/ mieszkańców, a to prowadzi do dużo silniejszego utrwalania pozytywnych

nawyków, niż karanie za złe postępowanie. Dodajmy, iż program "Moje miasto bez elektrośmici" popierają najważniejsze instytucje tj. Ministerstwo Środowiska, Minister Edukacji Narodowej oraz Związek Miast Polskich.

W program ten włączyła się także klasa 1a wraz ze swoją wychowawczynią, która zgromadziła m.in. telewizor kineskopowy, urządzenie wielofunkcyjne, klawiaturę i inne niepotrzebne już nikomu urządzenia.

Jak zbierzemy dużą ilość nieprzydatnych już nikomu starych urządzeń, to szkoła otrzyma nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Serdecznie zachęcamy pozostałe klasy do wzięcia udziału w tym programie.