Z życia klas I

Mikołajki klasowe

6 grudnia to szczególny dzień dla wszystkich, którzy oczekują prezentów od Świętego Mikołaja. Nie tylko dzieci lubią być obdarowywane. Młodzież i dorośli również oczekują, iż w tym dniu ktoś przeobrazi się w postać Świętego Mikołaja i sprawi im miłą niespodziankę. Dzień Świętego Mikołaja to dzień potocznie określany jako Mikołajki. Symbolicznie w naszej szkole obchodziliśmy go 4 grudnia.

Piątek był dla nas dniem pełnym radości przede wszystkim dlatego, że obdarowywaliśmy się tego dnia prezentami. Każdy z nas w tym dniu został Świętym Mikołajem i przygotował drobiazg dla swoich koleżanek i kolegów. Już od samego rana w naszych klasach panował miły i świąteczny nastrój. Każdy z nas nie mógł się doczekać, przybycia Św. Mikołaja. Wreszcie przyszedł. W Ia miał  prawdziwą siwą brodę i bardzo przypominał panią woźną, ale wszyscy wierzyli, że to tylko złudzenie.  Uczniowie zgodnie oświadczyli, że przez cały rok byli grzeczni. Mikołaj  każdemu wręczył pięknie zapakowane prezenciki. Zabawy i śmiechu było przy tym nie mało.

Już teraz czekamy z niecierpliwością do następnego roku, na ponowne przybycie Mikołaja do naszych klas. Obiecujemy, że przez cały rok będziemy grzeczni.