Aktualności - gimnazjum

Dokarmiamy ptaki

Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, ponieważ wszystko przysypał śnieg. Dokarmianie ptaków w trakcie zimy może uratować życie wielu zwierzętom. Uczniowie z koła ekologicznego Zielony Patrol wiedzą o tym doskonale. Dlatego przygotowali zawieszki dla ptaków z ziaren: pszenicy, słonecznika, siemienia, kaszy sklejone specjalny tłuszczem tak, aby nie wysypywały się z siatki.

Gdyby ktoś chciał dokarmiać ptaki pamiętajcie, że lepiej nie dokarmiać wcale, niż robić to źle. Przestrzegajcie poniższych zasad:

1. Nie wolno podawać produktów solonych.

2. Nie wolno podawać dużej ilości okruchów chleba, gdyż kwaśnieje.

3.  Nie wolno przerywać dokarmiania, zwłaszcza pod koniec zimy, gdzie szczególnie trudno ptakom znaleźć wystarczającą ilość pożywienia