Aktualności - gimnazjum

Maraton Pisania Listów - Amnesty International

Czym jest Maraton Pisania Listów? - To ogólnoświatowa akcja organizowana przez Amnesty International. Jej idea jest prosta: napisać jak najwięcej listów i wysłać je do lokalnych władz. Piszemy w obronie ludzi, których prawa człowieka zostały złamane, w sprawie tzw. więźniów sumienia.

Maraton Pisania Listów pokazuje, w czym tkwi siła Amnesty International – w ludziach, którzy bezinteresownie poświęcają swój czas i mówią „nie” łamaniu praw człowieka. Dzięki zaangażowaniu mamy wpływ na otaczający nas świat. Żeby zmienić życie drugiej osoby, wystarczy kartka i długopis Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Maraton organizowany jest zawsze w weekend w okolicy 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.
Nasza szkoła już kolejny raz przyłączyła się do tej szczytnej akcji. Na godzinach wychowawczych wszyscy gimnazjaliści pisali listy w obronie uwięzionych osób, które miały odwagę zaprotestować przeciwko łamaniu praw człowieka. Mamy nadzieję, że nasze listy pomogą jeśli nie uwolnić, to chociaż wzmocnić psychicznie szykanowane osoby.
Bo w grupie jest siła ……!!!