Aktualności - gimnazjum

Na prawo patrz !

Jesień, a „deszcze niespokojne potargały sad” i u nas też zadęło, zawiało i pozamiatało scenę polityczną. Ukończyliśmy wreszcie projekt CEO – Młodzi Głosują. Po lekcjach o wyborach, kampanii profrekwencyjnej i debacie, odbyło się głosowanie. W tych wyborach zadebiutował w Szkolnej Komisji Wyborczej nowicjusz z klasy I – Łukasz Pasak, który pod okiem starych wygów z III a nie przyniósł hańby swojemu rocznikowi.

Frekwencja okazała się niższa niż zazwyczaj – czy zaważyło przeniesienie lokalu wyborczego na I piętro ? Nie wiadomo, dosyć że jak wspomniałem na początku zawiał wiatr historii i pozamiatał.

Gdyby wszyscy zagłosowali jak nasze gimnazjum scena polityczna wyglądałaby następująco – Paweł Kukiz – premier, Piotr „Liroy” Marzec – minister kultury i dziedzictwa narodowego. Rządzą oczywiście samodzielnie.

Podium:

1. Kukiz 15

2. Platforma Obywatelska

3. Prawo i Sprawiedliwość

Najlepszą frekwencją wykazała się klasa I b ! Gratulujemy i dziękujemy!