Aktualności - gimnazjum

KinoSzkoła - warsztaty i projekcja filmu "Nowy"

16 listopada 2016 uczniowie naszego gimnazjum udali się do kina Moskwa na seans filmowy „Nowy”. Przed filmem odbyły się warsztaty profilaktyczne Inny w grupie. O wykluczeniu i akceptacji, podczas których prowadzący rozmawiał z gimnazjalistami o akceptacji w nowym środowisku

Wspólnie wyjaśniono pojęcie ról społecznych. Wszyscy zgodnie stwierdzili, jak wielkie znaczenie ma odwaga bycia sobą. Po tym krótkim lecz wartościowym przygotowaniu nastąpiła projekcja filmu o szkolnym życiu. W 2015r film ten otrzymał nagrodę publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Frankofońskich w Namurze. Całe wydarzenie odbyło się w ramach ogólnopolskiego programu KinoSzkoła. To nagrodzona przez Polski Instytut Sztuki Filmowej pozaszkolna forma edukacji, której głównym celem jest wsparcie w rozwoju kompetencji medialnych i społecznych przedszkolaków, uczniów wszystkich poziomów nauczania, a także nauczycieli.
Program został stworzony zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego i objęty patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji.