Aktualności - gimnazjum

Wielcy Polacy

Z okazji Święta Niepodległości każda klasa przygotowała sylwetkę wybranego, zasłużonego dla kraju Polaka. Były gazetki, prezentacje, mini pokazy, a nawet występy artystyczne. Wszystko po to, by przybliżyć kolegom z innych klas postać znanego, wielkiego Polaka, który dzięki temu, że żył i tworzył w niepodległej Polsce, dokonał rzeczy niezwykłych.

Wśród wybranych przez uczniów postaci byli m.in: Jerzy Kukuczka – polski taternik, alpinista i himalaista, Irena Sendlerowa – Polka, która uratowała życie wielu żydowskim dzieciom, Irena Szewińska – najbardziej utytułowana polska biegaczka, Andrzej Wajda – jeden z twórców Polskiej Szkoły Filmowej, Janusz Korczak – obrońca praw dziecka, Fryderyk Chopin – jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich oraz trzech matematyków: Marian Rejewski, Henryk Zygalski i Jerzy Różycki, którzy złamali Enigmę. W piątek 18.11 2016r klasy zaprezentowały wybranych przez siebie Polaków. Spacer po stanowiskach z ich sylwetkami był bardzo wartościową lekcją patriotyzmu.