Aktualności - gimnazjum

„Wspólne , zdrowe 2 śniadanie” w szkole

W roku szkolnym 2016/2017 kontynuujemy w naszej szkole projekt "Szkoła Promująca Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Jeden z punktów kodeksu mówi o przestrzeganiu prawidłowego sposobu żywienia i zachęca do:

- jedzenia produktów pełnoziarnistych, strączkowych, warzyw i owoców;
- ograniczenia spożycia wysokokalorycznych produktów spożywczych (o wysokiej zawartości cukru lub tłuszczu) i unikaniu napojów słodzonych;
- unikania przetworzonego mięsa; ograniczenia spożycia mięsa czerwonego i żywności z dużą zawartością soli.

Zachęcając uczniów do zapoznania się z zasadami kodeksu i promując zdrowy sposób odżywiania się, uczniowie z klas
2 a i b gimnazjum należacy do koła ekologicznego Zielony Patrol zorganizowali „Wspólne , zdrowe 2 śniadanie” w szkole.

Akcja polegała na tym, że uczniowie klas 4-6 i gimnazjaliści przynieśli w wyznaczonym dniu do szkoły zdrowe, 2 śniadanie i wspólnie, w przygotowanym miejscu je spożyli.

Oprócz wspólnego posiłku uczniowie mieli możliwość poczytania książeczek ze zdrowymi przepisami na przygotowanie prostych dań, komiksami związanymi z zasadami prewencji nowotworowej.