Aktualności - gimnazjum

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

W piątek 28.10.2016 uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w szkoleniowych warsztatach związanych z realizacją przez naszą szkołę programu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. To nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.

Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.
Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.
Uczniowie poznali katalog ogólnodostępnych materiałów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z TIK oraz cyberbezpieczeństwa. Katalog pozwala na proste wyszukiwanie materiałów zgodnie z opisanymi metadanymi, obejmującymi m.in. adresatów materiałów, zakres tematyczny, licencje. To narzędzie przeznaczone dla wszystkich poszukujących materiałów dotyczących tematyki bezpieczeństwa w Internecie.
Z pewnością nie był to czas stracony. Projekt jest prowadzony w ramach programu „Bezpieczna+” Ministerstwa Edukacji Narodowej.