Aktualności - gimnazjum

Akademia Melomana

W dniu 20 października wszyscy gimnazjaliści uczestniczyli w niecodziennym koncercie z cyklu Akademia Melomana, który odbył się w Filharmonii Świętokrzyskiej. Uczniowie wysłuchali najpiękniejszych arii z oper W. A. Mozarta, G. F. Haendla, A. Vivaldiego, dowiedzieli się kiedy i gdzie powstały pierwsze opery, poznali m.in. co to libretto, uwertura czy recytato.

Koncert zakończył się konkursem dla uczniów sprawdzającym ich uwagę i wiedzę z muzycznego spotkania. Wyjścia na koncerty bardzo często są pierwszymi kontaktami młodych słuchaczy z wielką sztuką, które oprócz kultury muzycznej, uczą także poprawnych zachowań odbiorcy.