Aktualności - gimnazjum

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W naszej szkole 30.09 po raz 6 odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Oplakatowano szkołę hasłami związanymi z tabliczka mnożenia, uczennice klasy 5 w myśl hasła „Dzieci pytają, czy dorośli tabliczkę znają” przepytywali napotkanych dorosłych z tabliczki mnożenia wręczając im za poprawne odpowiedzi znaczki.

Odbył się również konkurs na Szkolnego mistrza tabliczki mnożenia. Najlepszym gimnazjalistą, podobnie jak w roku ubiegłym, był uczeń klasy 3a Krzysztof Strojek. Kolejną atrakcją w tym dniu okazał się, zorganizowany na jednej z przerw, konkurs dla uczniów  - Znajdź swoja parę.
Dziewczęta otrzymały karteczki z działaniem, a chłopcy z wynikiem. Połączone w ten sposób pary otrzymywały od komisji słodką nagrodę. Wszyscy świetnie się bawili. Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną, ciekawszą, radośniejszą stronę tej nauki. Może w ten sposób zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią tę królową nauk.