Aktualności - gimnazjum

IV edycji gry miejskiej „ Europejski Dzień Języków”

W piątek 23.09.2016 – grupa uczniów z klasy 2a naszego gimnazjum już po raz kolejny wzięła udział w IV edycji gry miejskiej „ Europejski Dzień Języków”, która na starcie zgromadziła rekordową liczbę uczestników- blisko 200. 60 trzyosobowych zespołów młodzieży szkolnej ruszyło w piątek rano w rajd po kilkunastu najciekawszych miejscach Kielc, by sprawdzić praktyczną znajomość języków obcych, w tym angielskiego, niemieckiego i... chińskiego.

W ciągu czterech godzin młodzież krążyła po Kielcach, szukając wyznaczonych punktów orientacyjnych, będących znaczącymi elementami historii i teraźniejszości miasta. Używając języków obcych uczestnicy w sposób kreatywny wykonywali zadania związane ze zwiedzanymi miejscami. Uczniowie otrzymali mapy z dokładną informacją o obiektach, które powinni znaleźć, w tym Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawy i Zabawek, Muzeum Narodowe, Instytut Kultury Spotkania i Dialogu, Biblioteka Wojewódzka, Biuro Wystaw Artystycznych. Spotykali tam rodzimych użytkowników języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, węgierskiego, bułgarskiego a nawet chińskiego. Mieli okazję porozmawiać w różnych językach, ale także poćwiczyć nowe umiejętności językowe jak pisanie cyrylicą czy chińskich "krzaczków".

Gra dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń i zakończyła się zgodnym stwierdzeniem:

warto uczyć się języków obcych!!!