Aktualności - gimnazjum

Gra miejska - Rozszyfrować Sienkiewicza

W obecnym roku mija 100 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza. W Kielcach znajduje się wiele pamiątek i śladów związanych z tym wybitnym pisarzem. Organizatorzy - Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli pomogli nam je rozszyfrowac w grze miejskiej "Rozszyfrować Sienkiewicza".

Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn z kieleckich i podkieleckich gimnazjów. Zadania okazały się bardzo ciekawe a zarazem podchwytliwe. W ciągu kilku godzin uczniowie odbyli nietypową lekcję geografii, historii i polskiego  mając w tle postac patrona naszej szkoły. Poznali wiele ciekawostek i nowych faktów z życia Sienkiewicza powiązanych z Kielcami.

Drużyny z naszej szkoły wystawiła:
Klasa 2b pod opieką pani Justyny Misiak w składzie: Klaudia Jakubowska, Justyna Stępień, Wiktor Domagała, Michał Nawrot i Łukasz Moskwa.

Klasa 3b pod opieką pani pedagog Anny Lesiak - Nowak w składzie: Karolina Grzesik, Zofia Jung, Aleksandra Skuza, Julia Skrzeczowska i Natalia Krzemińska.

Dziewczyny z 3b zdobyły III miejsce w grze. Gratulacje!

Obie grupy, jako nagrody, otrzymały zaproszenie dla swoich klas na zajęcia edukacyjne w Aptece Wyobraźni pt " Gy planszowe" lub "Gry fabularne i historyczne".

Piękna pogoda i ciekawy temat gry sprawiły, że bez wyjątku wszyscy wrócili uśmiechnięci, zadowoleni bogtsi o nową wiedzę i doświadczenia.