Aktualności - gimnazjum

Ostatnie pożegnanie

14 września 2016r. zmarł Jan Glinczewski z Winnicy na Ukrainie - przyjaciel ziemi staszowskiej i Kielc. Założyciel i dyrektor Sobotnio-Niedzielnej Szkoły przy Winnickiej Konfederacji Polaków Podola, z którą nasza szkoła od lat prowadzi współpracę i co roku gości winnickich nauczycieli pokazując im piękno świętokrzyskiego regionu oraz umożliwiając udział w lekcjach języka polskiego czy historii.

Dla pana Jana dobro Polonii Podolskiej oraz kreowanie dobrosąsiedzkich stosunków ukraińsko-polskic było życiowym powołaniem i najwyższym celem. Jan Glinczewski za osobiste zaangażowanie i wieloletni wkład pracy w budowanie przyjacielskich relacji między narodem polskim i ukraińskim został odznaczony, między innymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem ,,Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Medalem ,,Pro Memoria”.
19.09.2016 w Krakowie odbył się pogrzeb pana Jana. Udział w nim wzięła także delegacja naszej szkoły.

http://kielce.tvp.pl/26999321/pozegnano-jana- glinczewskiego