Aktualności - gimnazjum

Wyjście klas 2 i 3 na spektakl "RUT"

W poniedziałek 19.09.2016 klasy drugie i trzecie naszego gimnazjum z zainteresowaniem obejrzały spektakl teatralny „RUT”, który odbył się na scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Przedstawienie w wykonaniu uczniów i studentów kieleckich szkół i uczelni kształtuje postawę otwartości, wspomaga wychowanie do wartości rodzinnych, buduje postawę dialogu oraz szacunku dla odmienności kulturowej.

Spektakl stawia pytania o różne aspekty bliskości drugiego człowieka w kontekście aktualnych zagadnień społecznych i egzystencjalnych, takich jak wartość rodziny, praca za granicą, samotność, poszukiwanie miłości, wzajemna pomoc, odnalezienie się w środowisku. Szczególną rolę w przedstawieniu pełni muzyka , która podkreśla emocje bohaterów.
Po spektaklu uczniowie dzielili się ze sobą wrażeniami i swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnych problemów poruszanych przez starszych kolegów na scenie.