Aktualności - gimnazjum

Europejska nagroda dla Kielc

Kielce, jako jedyne polskie miasto i jedno z ośmiu w Europie, zostały wyróżnione przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy specjalną nagrodą za działania w zakresie współpracy międzynarodowej, a w szczególności za aktywną współpracę z miastami partnerskimi i wszelkie działania w obszarze europejskiej współpracy: realizację projektów międzynarodowych, wizyt, wymian oraz innych wydarzeń promujących ideę zjednoczonej Europy.

25 czerwca przedstawiciel Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Ferenc Kalmár wręczył prezydentowi Kielc Honorował Flagę.
W tym uroczystym wydarzeniu mimo rozpoczętych już wakacji uczestniczyli także nauczyciele, dyrekcja a także uczniowie naszej szkoły, zarówno ci starsi, jak i ci z klas najmłodszych, którzy przy akompaniamencie orkiestry przemaszerowali z Placu Artystów do Parku Miejskiego. Tam byli naocznymi świadkami tej historycznej chwili.

Relacja ITV Kielce