Aktualności - gimnazjum

Finał Konkursu Zielony Patrol

7 czerwca odbyło się podsumowanie VIII edycji Konkursu Zielony Patrol. Głównym patronem konkursu jest Prezydent Miasta Kielce -  Wojciech Lubawski, Wydział Środowiska UM oraz Straż Miejska Kielce.

Jego celem jest włączenie młodzieży szkolnej w procesy podejmowania decyzji związanych ze środowiskiem Kielc oraz nadzorem nad właściwym utrzymaniem terenów rekreacyjnych, nadwodnych i leśnych miasta. Za udział w tegorocznej edycji uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe; tablet, aparat fotograficzny, telefon, głośniki, power banki. Dla szkoły wywalczyliśmy w tym roku urządzenie wielofunkcyjne. Nagrody są cenne, ale uczniowie działający w patrolu przez cały rok ciężko i ochoczo pracowali. Wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i kreatywnością w zadaniach związanych z szeroko rozumianą ochroną przyrody.
Gratuluję wszystkim patrolowiczom i zachęcam do udziału w Zielonym Patrolu w przyszlym roku.

Justyna Misiak