Aktualności - gimnazjum

Urodziny patrona naszej szkoły

5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej urodził się patron naszej szkoły, wielki Polak i Noblista – Henryk Sienkiewicz.

Parlament Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Obchodzimy właśnie 170 rocznicę urodzin i 100. rocznicę śmierci pisarza, mija również 120 lat od chwili wydania powieści Quo vadis, która przyniosła pisarzowi  międzynarodową sławę.

W dniu urodzin uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w okolicznościowej grze miejskiej organizowanej przez OMPiO dotyczącej pamięci H. Sienkiewicza , jego twórczości oraz ducha patriotyzmu, do którego pisarz odnosił się w swoich utworach. Oprócz treści polonistyczno-historycznych gimnazjaliści doskonale sprawdzili się w orientacji w terenie i znajomości topografii Kielc. Był też element rywalizacji. Grupy, które w najkrótszym czasie wykonały otrzymana na początku gry zadania, otrzymały od organizatorów symboliczne nagrody. Drobne gadżety otrzymali także wszyscy uczestnicy gry. Tradycyjnie na zakończenie gry miejskiej wszyscy poczęstowali się smaczną grillowaną kiełbaską.

Po krótkim odpoczynku wszystkie klasy udały się na ul. Sienkiewicza, by pod pomnikiem naszego patrona złożyć wiązankę kwiatów i oddać hołd wielkiemu pisarzowi.
Uczniowie złożyli również kwiaty przed popiersiem Henryka Sienkiewicza stojącym przed wejściem do naszej szkoły.
To nie koniec obchodów Roku Sienkiewicza. Wkrótce kolejne przedsięwzięciezwiązane z pisarzem.

Galeria zdjęc