Aktualności - gimnazjum

Pamiętamy !

W piątek  22 kwietnia przed pomnikiem w Dyminach miała miejsce uroczystość poświęcona Polakom pomordowanym przez Niemców w czasie II wojny światowej.  Niemcy zamordowali tutaj nie mniej niż 144 osoby, częściowo więźniów kieleckiego więzienia

Kielczanie oddali hołd zamordowanym, a uczniowie 120 szkół zapalili znicze pamięci. Wśród tych 120 szkół nie mogło zabraknąć i naszej. Po przejściowych problemach z obsadą pocztu sztandarowego (większość chłopaków z IIIa albo miała umówioną kosmetyczkę, lub wizażystkę), wyruszyliśmy w ten wietrzny i chłodny dzień. I trzeba przyznać, że twardziele jesteśmy, spośród licznych pocztów sztandarowych tylko dwa dotrwały do samego końca uroczystości a pośród nich...... Nasz !