Aktualności - gimnazjum

Finał zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska

W piątek 29 kwietnia przedstawiciele Zielonego Patrolu, Kasia i Klaudia wraz z opiekunem, odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowinach. Dziewczyny przywiozły dla zwierzaków prezenty. Była to karma, makarony, kasza, ryż, śpiwór czyli to, co zebrali uczniowie naszej szkoły poczynając od zerówkowiczów a kończąc na gimnazjalistach.

Przedstawicieli naszego szkolnego Zielonego Patrolu powitał pracownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o tym jak należy witać się z psem, jakie są psie zwyczaje.

Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy
minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie czworonoga to nie tylko przyjemność, ale także
obowiązek. Cieszy jednak fakt, że porzucone pieski, które trafiły do schroniska bardzo często znajdują nowych opiekunów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji i uszczęśliwienia czworonogów ze schroniska.