Aktualności - gimnazjum

Finał konkursu „MIESZKAŃCU zmieniaj nawyki, a nie klimat”.

21 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kielce przy ul. Rynek 1 odbyła się uroczysta gala podsumowująca  konkurs multimedialny „MIESZKAŃCU zmieniaj nawyki, a nie klimat”. Konkurs zorganizowano w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.

Głównym celem konkursu była popularyzacja zasad zrównoważonego rozwoju pozwalających na zachowanie walorów środowiska i jego zasobów. Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności oceny zmian zachodzących w środowisku przyrodniczym w wyniku oddziaływania człowieka i ich wpływu na jakość życia mieszkańców.  Organizatorami byli  Straż Miejska w Kielcach i Wydział Środowiska.

Gimnazjum nr 15 reprezentowały trzy zespoły z klasy 3a. Dwie grupy wykonały pracę na temat Przyrodnicze zakątki Kielc. Przedstawili w nich walory przyrodnicze miasta, bioróżnorodność flory i fauny. Najciekawsze miejsca sprzyjające spacerom i wypoczynkowi na łonie natury.

Trzecia grupa wykonała pracę Woda źródłem życia wskazując rolę wody w przyrodzie i życiu człowieka oraz umiejętność racjonalnego wykorzystania zasobów wody.