Aktualności - gimnazjum

I love math !

12.03 obchodzony jest  od 3 lat DZIEŃ MATEMATYKI. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve, które chce pokazać uczniom, którzy nie lubią matematyki, że to jest  ciekawy, pasjonujący i inspirujący przedmiot.

W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy 14.03.2016. W każdej klasie odbył się turniej matematyczny. Uczniowie rozwiązywali zadania i zagadki powiązane z polskimi przysłowiami. Najlepsi otrzymali symboliczne nagrody i piątki z matematyki. Było sporo emocji i radości.

Spróbuj i Ty swoich sił.

Zad.

Połowa  połowie  nie równa.  Ile wynosi połowa Ile wynosi połowa 42 ?

Przypominamy jeszcze wszystkim uczniom, że w tym   tygodniu 17.03.2016 o godz. 900

odbędzie się konkurs   KANGUR MATEMATYCZNY.