Aktualności - gimnazjum

Walentynki

Walentynki – to święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne często pisane wierszem. Dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Walentynki są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Stałym elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek lub upominków w postaci kwiatów, słodyczy czy pluszowych maskotek.
Również w naszym gimnazjum powstała poczta Walentynowa. Szkolni listonosze doręczali w tym dniu swoim koleżankom i kolegom przygotowane przez tajemniczych wielbicieli symboliczne upominki i kartki z wierszykami.

Mamy dzisiaj Walentynki

Święto chłopca i dziewczynki

Dają sobie dziś prezenty

Mówiąc przy tym: to WALENTY!