Aktualności - gimnazjum

Dopalacze – palący problem

Dlaczego dopalacze są tak groźne, co rodzice mogą zrobić aby uchronić dzieci przed uzależnieniem, jakie są objawy zażywania – tego wszystkie można się było dowiedzieć podczas spotkania ze Strażą Miejską w naszej szkole.

W piątek 15 stycznia naszą szkołę odwiedziła  funkcjonariuszka Straży Miejskiej Izabela Wierzba.

Poprowadziła ona spotkanie dla rodziców poświęcone niebezpieczeństwu związanemu z tzw. dopalaczami, czyli substancjami psychoaktywnymi, które niestety można kupić w sklepach i winternecie. Są to substancje silnie uzależniające i bardzo, nawet śmiertelnie niebezpieczne dla młodego organizmu.
Rodzice dowiedzieli się m.in. dlaczego dopalacze są tak groźne, co mogą zrobić aby uchronić dzieci przed uzależnieniem, jakie są objawy zażywania.

Galeria zdjeć