Aktualności - gimnazjum

Góra grosza

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
W tym roku akcja w szkołach i przedszkolach trwać będzie od 23 listopada do 4 grudnia. Również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji. Zbierane przez cały rok drobne monety złożyły się na wcale nie małą sumę pieniędzy, którą oczywiście przeznaczamy na pomoc dzieciom.