Aktualności - gimnazjum

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!

Dołącz do nas 4-13 grudnia 2015.
Maraton Pisania Listów Amnesty International odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). To apel do władz w obronie osób, których prawa są łamane. Im więcej listów, tym większa szansa, że uda się poprawić los konkretnej osoby.

W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na wysyłane apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.
W piątek 11 grudnia nasi gimnazjaliści dołączyli do akcji Amnesty International. W szkolnej auli odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Koledzy wyjaśnili, na czym polega akcja pisania listów i jakie może przynieść zmiany. Następnie reprezentanci klas uczestniczyli w konkursie nt Amnesty Inernational. Ocenione zostały również plakaty dotyczące obrony Praw Człowieka, które wykonały klasy gimnazjalne.
Już w salach uczniowie pisali listy wobronie wybranych osób. Listy został przekazane opiekunce szkolnego Koła Wolontariatu.