Aktualności - gimnazjum

Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa.

Szlachetna Paczka dociera do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc materialna staną się impulsem do zmiany. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Szlachetna Paczka dociera do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję. W grudniu odbyła się zbiórka żywności, artykułów papierniczych, kosmetyków i chemii gospodarczej. Była również odzież prosto ze sklepu. Za zebrane pieniądze zakupiono odkurzacz, gdyż wytypowana rodzina miała m.in. takie marzenie.
Wierzymy, że okazana przez nas pomoc pozwoli potrzebującej rodzinie uwierzyć w dobroć ludzi i doda im sił w przezwyciężaniu życiowych trudności.