Aktualności - gimnazjum

Jak powołać w Kielcach Młodzieżową Radę Miasta - warsztaty

28 listopada sobota (!)

W czasie kiedy wszyscy rozkoszowali się weekendem, trójka uczniów klasy III a – Wiktoria Trelińska, i dwa Michały (Orkisz i Dudkiewicz) potajemnie knuli na Wzgórzu Zamkowym nr 3 razem z pozostałymi głowami rodzin mafujnych jak powołać w Kielcach Młodzieżową Radę Miasta. Na podziw zasługuje fakt, że trwało to bite 8 godzin ! Szacun.

W warsztatach uczestniczyła też delegacja aż spod Warszawy (ale nie z Pruszkowa, ani Wołomina). Ustalono, że Rada ma być i basta, bo to jest cosa nostra. Jak przystało na sycylijskie klimaty spożywano pizzę i inne pyszności della cucina italiana.

Don Michael Dutkese uczestniczył też w dodatkowym spotkaniu we wtorek 1 grudnia. A tak naprawdę było to szkolenie organizowane przez Regionalne Centrum Wolontariatu i poza pizzą nie było żadnych włoskich akcentów tylko 8 godzinna praca.

Arrivederci.