Aktualności - gimnazjum

HIT 2105- Historia i Tradycja Kielc

W dniu 05.112015r. Uczniowie z klas Ia i Ib, przedstawiciele Zielonego Patrolu nr 8 wraz z opiekunami p. Justyną Misiak i Ewą Jamką, wzięli udział w grze miejskiej "HIT" - Historia i Tradycja Kielc, zorganizowanym przez Hufiec, ZHP oraz UM Kielce.
Głównym celem gry było rozbudzenie w uczestnikach lokalnego patriotyzmu oraz uwrażliwienie uczestników na piękno przyrodnicze oraz bogactwo historyczne Kielc.

Uczniowie musieli wykazać się zdolnościami taktycznymi, umiejętnościami czytania planu miasta, kreatywnością i pomysłowością, rozwiązywaniem zadań logicznych oraz znajomością tradycji i historii Kielc. Fajnymi zadaniami były m.in. ułożenie z cegieł pomnika pani wojewody, napisanie i zaśpiewanie hip-hopowej piosenki o Kielcach a nawet zatrzymanie czasu...
Najtrudniej było walczyć z czasem, wymagającym dużej kondycji przy pokonywaniu tras między przystankami kontrolnymi rozłożonymi w różnych punktach miasta.

Piękna pogoda sprzyjała świetnym humorom i dobrej zabawie. W nagrodę za wytrwałość uczniowie otrzymali karnety do kręgielni :)