Aktualności - gimnazjum

Święto Konstytucji 3 Maja

W tym roku troszkę wcześniej, bo 27.04. w piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia związana z obchodami kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przedstawili program artystyczny nawiązujący do historii powstania Konstytucji, były piosenki, przedstawienie, a na końcu oczywiście brawa.

Atmosfera i zainteresowanie tą szczególną akademią, świadczą o tym, że uczniowie naszej szkoły doceniają wartość działań podjętych przez przodków i są świadomi ceny, jaką musieli oni ponieść.
Wszyscy też jesteśmy zgodni, że „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”, dlatego tak chętnie bierzemy udział w podobnych uroczystościach.