Aktualności - gimnazjum

„Przywróćmy pamięć zapomnianym bohaterom”

W czwartek tj 26.04. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystości pn. „Przywróćmy pamięć zapomnianym bohaterom”. Uroczystość ta odbyła się przy pomniku patriotów rozstrzelanych w 1944r., a obecne były na niej władze miasta, dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także poczty sztandarowe kieleckich szkół i społeczność uczniowska.

Podczas uroczystości odczytano relację świadka tragicznych wydarzeń z okresu okupacji niemieckiej, do której udało się dotrzeć dzięki działaniom Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. Znajomość historii własnej Ojczyzny kształtuje świadomość narodową i obywatelską, budzi szacunek dla dziedzictwa kulturowego, a co za tym idzie wychowuje w poczuciu patriotyzmu oraz podtrzymuje więzi pokoleniowe. Dzięki niej młodzi ludzie mają szansę budować swoją indywidualną, lokalną oraz narodową tożsamość.
Na zakończenie oddano hołd poległy, złożono wieńce i zapalono znicze.
Wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do klasztoru na Karczówce nasmaczną kiełbaskę z grilla.