Aktualności - gimnazjum

Festy Korytarzowy z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest co roku Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest promowanie ekologicznych zachowań w społeczeństwie. Dzień Ziemi służy do podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej takich tematów jak globalne ocieplenie, ochrona przyrody, segregacja śmieci czy zrównoważony rozwój.

W naszej szkole 23 kwietnia uczniowie Zielonego Patrolu, pod kierunkiem pani Justyny Misiak, zorganizowali Festyn Korytarzowy z okazji Dnia Ziemi. Przez cały dzień na festynowo przybranym korytarzu I piętra, na przerwach międzylekcyjnych, przeprowadzali gry, zabawy i quizy związane z tematyką proekologiczną.
Na pierwszej przerwie zadaniem uczniów było odnalezienie, ukrytych na terenie szkoły, skarbów Ziemi tzn. szyszek i kasztanów. Osoba kt
óra przyniesie najwięcej skarbów otrzyma nagrodę rzeczową.

Na drugiej przerwie zadaniem uczniów było wymyślenie hasła reklamującego Światowy Dzień Ziemi.

Najlepsze hasło wymyśliła Weronika z kl.4a „Bądź Eko na całym świecie, wiosną, jesienią, zimą i w lecie !”

Na trzeciej przerwie zadaniem uczestników było złożenie ( w przeciągu 10 sekund) pociętego na kilka części rysunku/ zdjęcia przedstawiającego ciekawy obiekt przyrodniczy.

Na czwartej przerwie zadaniem uczestników było rozpoznanie, tylko za pomocą dotyku, bez patrzenia, przedmiotu związanego z Matką Ziemią. Do rozpoznania były szyszki świerka, sosny i modrzewia, kora sosny, kamienie, muszle itp.

No piątej przerwie odbył się quiz przyrodniczy. Zadaniem uczestników było udzielenie prawidłowej odpowiedzi na wylosowane pytanie. Pytania dotyczyły wiedzy o przyrodzie, segregacji odpadów, niskiej emisji itp.

Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymywali słodką niespodziankę. Uczniowie którzy zebrali najwięcej szyszek z pierwszego zadania, oraz uczennica która wymyśliła najciekawsze hasło, otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkie zabawy i konkursy przyciągały tłumy, głównie uczniów młodszych klas. Mamy nadzieję, że czym ekologiczna skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci:)