Aktualności - gimnazjum

Egzamin gimnazjalny 18-20.04.2018r.

Uczniowie klas trzecich mają już za sobą pierwszą i drugą część bardzo ważnego egzaminu. W środę, 18 kwietnia, najpierw zmagali się z pytaniami z zakresu historii i wiedzy obywatelskiej, a potem z języka polskiego. Dzisiaj, tj 19 kwietnia, rozwiązywali zadania z części matematyczno-przyrodniczej. Na początku zmierzyli się z zagadnieniami z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Po przerwie była królowa nauk, czyli matematyka.

Jutro tj. 20 kwietnia, egzamin z języka obcego nowożytnego.
Pomiędzy poszczególnymi częściami egzaminu uczniowie mają krótką przerwę, w trakcie której wymieniają się spostrzeżeniami na temat arkusza i trudności zadań. Mają też chwilę, aby zjeść i napić się wody, odsapnąć...
Uczniowie ostrożnie wypowiadają się na temat trudności zadań. Nie chcą zapeszać. Ale my wierzymy w ich możliwości i na pewno uzyskają wysokie wyniki, które będą uwieńczeniem ich ciężkiej trzyletniej nauki w gimnazjum. Wszystko okaże się w
połowie czerwca, gdyż właśnie wtedy gimnazjaliści dowiedzą się o zdobytych na egzaminie punktach.
Życzymy powodzenia na jutrzejszym egzaminie i mocno trzymamy kciuki!!!