Aktualności - gimnazjum

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizowani są ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka

Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 4,6 mln akcji, w samej Polsce napisanych zostało ponad 356 000 listów, a w działania w kraju zaangażowało się blisko 100 000 osób.

W naszej szkole Maraton Pisania Listów odbył się 9 grudnia. Uczniowie chętnie angażują się w ważne i słuszne akcje. Mają świadomość wagi, jaką ma każdy napisany przez nich list.