Aktualności - gimnazjum

Szlachetna Paczka

W bieżącym roku szkolnym – podobnie jak w latach poprzednich przystąpiliśmy do akcji „SZLACHETNA PACZKA”.
Postanowiliśmy wspomóc rodzinę Pani Moniki.

Pani Monika (36 l.) wraz z mężem Piotrem (43 l.) wychowują chorego na padaczkę Wiktora (4 l.) i malutką Zuzię, która przyszła na świat w listopadzie. Pan Piotr do niedawna pracował w firmie, dzięki czemu rodzina miała stałe źródło dochodu. Niestety, niedawno  pan Piotr został bez pracy, podobnie jak pani Monika, która nie pracowała ponieważ była w ciąży. Jedynym wyjściem z sytuacji było przejście pana Piotra na zasiłek opiekuńczy dla Wiktora. Obecnie rodzina utrzymuje się z funduszy socjalnych, ich wysokość sprawia, że rodzinie brakuje na podstawowe potrzeby. Po odliczeniu kosztów leczenia Wiktora i rachunków, na jednego członka rodziny pozostaje ok. 250 zł. W najtrudniejszych chwilach z pomocą przychodzą przyjaciele i rodzina. Pan Piotr w pełni poświęca się rodzinie i stara się choć trochę odciążyć swoją żonę. Małżeństwo jest dla siebie ogromnym wsparciem a ich największą dumą są dzieci. Pan Piotr jest bardzo dumny ze swojej żony, jak sam mówi nigdy nie spotkał tak dzielnej kobiety. Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wskazuje żywność, środki czystości, artykuły higieniczne  i ubrania dla Wiktora, ponieważ brakuje środków na ich zakup. Ważną potrzebą jest również wyprawka dla małej Zuzi, która niedawno przyszła na świat.

Do dnia 7 grudnia zbieramy niezbędne rzeczy, aby wspomóc rodzinę.

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

Opiekunowie

Szkolnego Koła Wolontariatu