Aktualności - gimnazjum

Zbiórka surowców

Uczniowie koła ekologicznego Zielony Patrol po raz kolejny przystąpili do konkursu organizowanego przez Straż Miejską w Kielcach "Środowisko ponad wszystko". Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodego pokolenia poczucia odpowiedzialności za nasze środowisko, zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii oraz rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.

Jednym z działań podjętych przez trzecioklasistów z Patrolu było zaprojektowanie i wykonaniepojemników do segregacji makulatury, plastikowych nakrętek i baterii. Pojemniki wykonane zostały przy wykorzystaniu tych surowców (pudeł, gazet i nakrętek).

Kolorowe pojemniki wystawione zostały na korytarzu w pawilonie B i C. Co tydzień pojemniki będą opróżniane a surowce składowane  w pomieszczeniu, skąd będą odebrane pod koniec roku szkolnego.

Surowce można przynosić przez cały rok szkolny do p. Justyna Misiak ,do sali 101 C. Uczeń który przyniesie surowce nagradzany jest pozytywnym wpisem w dzienniku.

Zachęcamy do aktywnej zbiórki !!!